Ženski forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ženski forum

Svratite na kaficu...opušteno ćaskanje....
 
PrijemLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost

Ići dole 
+3
profin
Strumfeta
machka
7 posters
AutorPoruka
machka

machka


Broj poruka : 48
Datum upisa : 29.09.2010
Godina : 38
Lokacija : Novi Beograd

Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost Empty
PočaljiNaslov: Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost   Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost I_icon_minitimeSre Sep 29, 2010 7:20 pm

hehe koji naziv (treba prirodan, moja greshka)
naravno da su hrabre, ali chesto zene ne mogu da odluchuju o tome na koji nachin će se poroditi, osim ako nisu slavne lichnosti u pitanju, ko npr jelena karleusha koja je u dve i po godine obavila dva carska reza, miiiisiiiiim alo?

ja bih volela da se porodim prirodno, da dete odmah ugledam chim izadje i da ga budem svesna
e sad.... kako će se odvijati trudnoća, ko će ga znati
i ako bude izuzetno bolno, traziću epidural, tj platiću Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost 6c64aab5d18bee93fc823bddec7ba3b5
Nazad na vrh Ići dole
Strumfeta

Strumfeta


Broj poruka : 52
Datum upisa : 29.09.2010
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost   Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost I_icon_minitimeSre Sep 29, 2010 7:53 pm

Ja sam tolika kukavica da prirodan ne dolazi u obzir. Samo carski rez. Laughing
A mislim i da nemam dovoljno siroku karlicu, posto sam sitna, pa cu verovatno i morati carskim rezom. Lepo ljudi kazu-"Bog svakom da onoliko tereta koliko moze da ponese". Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
profin

profin


Broj poruka : 9
Datum upisa : 30.09.2010

Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost   Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost I_icon_minitimeČet Sep 30, 2010 4:29 am

Ni jedno ni drugo.
Ja sam prilicno zavidela mamama koje su se porodile prirodnim putem i koje su setkale po bebi bloku, dok je meni trebala vecnost da napravim korak; koje su se tusirale a ja se prala peskiricem i to uz muzevljevu pomoc; koje su dojile i presvlacile svoje bebe bez icije pomoci a meni su je donosili na podoj i presvlacila je sestra itd.
Toliko sam zelela da se porodim prirodnim putem i spremala se psihicki nedeljama kad ono krenulo nezeljenim tokom....
Nazad na vrh Ići dole
machka

machka


Broj poruka : 48
Datum upisa : 29.09.2010
Godina : 38
Lokacija : Novi Beograd

Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost   Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost I_icon_minitimeČet Sep 30, 2010 7:53 am

joj profinka nemoj tako, vazno da se sve dobro zavrshilo, i da imash slatku malu devojchicu I love you
Nazad na vrh Ići dole
Hani Bani

Hani Bani


Broj poruka : 2
Datum upisa : 29.09.2010

Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost   Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost I_icon_minitimeČet Sep 30, 2010 8:16 am

joj narode carski se kod nas radi samo ako zatreba tj neće da ga rade svakome ko poželi...ja sam se porodila prirodno i nije bilo strašno,neznaš dok ne probaš....
Nazad na vrh Ići dole
Strumfeta

Strumfeta


Broj poruka : 52
Datum upisa : 29.09.2010
Godina : 40
Lokacija : Beograd

Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost   Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost I_icon_minitimeČet Sep 30, 2010 9:24 am

Hani, kod nas sve moze ako se plati. lol!
Nazad na vrh Ići dole
profin

profin


Broj poruka : 9
Datum upisa : 30.09.2010

Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost   Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost I_icon_minitimeČet Sep 30, 2010 2:42 pm

machka ::
joj profinka nemoj tako, vazno da se sve dobro zavrshilo, i da imash slatku malu devojchicu I love you
To je najvaznije. Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost Love13
I kad pomislim da cu opet morati na carski, bogami.....
Ne znam zasto zene zele carski i zasto ga tako zovu uopste? Ok, mozda kad se zakaze termin pa to sve krene svojim tokom, mozda je drugacije, ali hitan carski rez je psihicki tesko izdrzati.
Nazad na vrh Ići dole
sandrica

sandrica


Broj poruka : 28
Datum upisa : 30.09.2010
Godina : 36
Lokacija : Srbija/Beograd

Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost   Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost I_icon_minitimeSub Okt 16, 2010 4:46 pm

machka ::
hehe koji naziv (treba prirodan, moja greshka)
naravno da su hrabre, ali chesto zene ne mogu da odluchuju o tome na koji nachin će se poroditi, osim ako nisu slavne lichnosti u pitanju, ko npr jelena karleusha koja je u dve i po godine obavila dva carska reza, miiiisiiiiim alo?

ja bih volela da se porodim prirodno, da dete odmah ugledam chim izadje i da ga budem svesna
e sad.... kako će se odvijati trudnoća, ko će ga znati
i ako bude izuzetno bolno, traziću epidural, tj platiću Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost 6c64aab5d18bee93fc823bddec7ba3b5

Epidurslna i to je to? MACHKA? nemas strah od toga, ipak to ide u kicmu?
Nazad na vrh Ići dole
zzvonki




Broj poruka : 4
Datum upisa : 20.06.2011

Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost   Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost I_icon_minitimePon Jun 20, 2011 5:25 am

Ja sam se 2 puta prirodno porodila i oba puta sam se osecala veoma hrabrom.
Isto tako mislim da su hrabre i one mame koje se porode carskim rezom ili uz pomoc epidurala (na te dve stvari nikad ne bih sama dobrovooljno pristala)
Neodoljiv je osecaj kada beba prolazi kroz porodjajni kanal i vec tu se dogodi prvi predivan kontakt sa bebom koji ne boli, jer tada svi bolovi prestanu (priroda je to lepo sredila)
Nazad na vrh Ići dole
black cat

black cat


Broj poruka : 15
Datum upisa : 05.08.2011

Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost   Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost I_icon_minitimePet Avg 05, 2011 7:59 pm

karlicno prirodno-i jedno i drugo Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost   Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Prirodni porodjaj, hrabrost ili ludost
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ženski forum :: O forumu :: Trudnoća i porodjaj :: Poroditi se prirodnim putem...-
Skoči na: